E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Články o zahradě, pěstování a rostlinách

Pravidelné články o rostlinách a pěstování

zajímavosti, kuriozity, historie, využití...
možnost odběru novinek přímo na Váš email

Tip: Diskutujte o pěstování také ve fóru ZDE.
Články na této stránce:

Okrasná a květinová zahrada v březnu

Okrasná a květinová zahrada v březnu

A již je tady ten měsíc, na který se každý zahrádkář těší či netěší. Nastává totiž čas velké práce a dřiny, která se nám však posléze odvděčí. Ať v podobě rozkvetlých záhonů s květinami, nádherně zelenajícími se bylinkami s jejich nezaměnitelnou vůní, či plody našeho úspěchu v podobě sklízené zeleniny, která nám dodává potřebné živiny skoro celoročně. Nesmíme také zapomenout na různé keře, které svou neskonalou jedinečností nás provázejí na každém kroku, sladké plody malin a angreštů a v neposlední řadě stromy, které nám svou velikostí ukazují, kdo je tady pánem nad celou zemí.

» Celý článek


Exotické rostliny v našich domovech

Exotické rostliny v našich domovech

Palma je tak různorodá, nalezneme pro ni stanoviště v každé místnosti interiéru či ve venkovních, zahradních, zimních zahradách a jiných stanovištích. Palmy rostou v mnoha oblastech na Zemi, v hustých deštných pralesích, setkáme se s nimi na pobřežích, ale i ve vysokohorských polohách tropů a subtropů. S oblibou se pěstují uměle ve sklenících a květinových okenních výklencích a vitrínách, ve vnitřních prostorech domů, kde však mají velkou konkurenci v ostatních pokojových rostlinách.

» Celý článek


Libeček lékařský – síla vůně

Libeček lékařský – síla vůně

Libeček používáme v čerstvé formě, usušený, zamrazený či nasolený. Těhotné ženy by neměli libeček používat. Jeho chuť je silně kořeněná a dokonce ji můžeme přirovnat k chuti celeru. Neměl by se používat ve velkém množství, neboť jeho chuť je dominantní.

» Celý článek


Tymián obecný

Tymián obecný

Tymián je jako rostlinka velmi specifická svou vůní a chutí, která je jemně nahořklá a silně aromatická. Tymián lze zaměnit s mateřídouškou obecnou, která u nás hojně roste na stráních, mezích a v suchých travnatých porostech. Od tymiánu se liší tím, že je to trvalka a její lodyha je ve spodní části slabě zdřevnatělá.

» Celý článek


Brokolice – nutričně bohatá zelenina

Brokolice – nutričně bohatá zelenina

Brokolice je velmi nutričně hodnotná, má vysoký obsah vitamínu C,E a A, čímž dokonce ve svém obsahu předčí i květák. Dále je zdrojem vlákniny, vápníku, železa, hořčíku a draslíku, také má vysoký obsah minerálních látek. V nejvyšší koncentraci ze všech košťálovin obsahuje látku sulforafan, který brzdí rakovinové bujení.

» Celý článek


Fialovozelená královna bylinek - levandule

Fialovozelená královna bylinek - levandule

. Díky silicím byla levandule oblíbena již v antice a prostřednictvím mnichů se dostala přes Alpy do střední Evropy. Nyní se nejvíce vyskytuje v jižní Evropě a jen ve Francii je jediná středomořská oblast, kde se levandule pěstuje pro získávání levandulového oleje, kterého je potřeba jako surovina voňavkářského průmyslu. Komerčně využívané plochy pro pěstování levandule také nalezneme v Maďarsku či Bulharsku.

» Celý článek


Máta – všestranně použitelná víceletka

Máta – všestranně použitelná víceletka

Všechny máty obsahují silice, které podporují trávení a nejznámější je její využití na čaje. Také ale i v kuchyni máme časté využití jejích listů a květů. V malém množství se čerstvé listy máty dávají do salátů, čokoládových desertů, tvarohových pokrmů, masových omáček i rybích polévek.

» Celý článek


Majoránka a meduňka – zelený poklad naší kuchyně

Majoránka a meduňka – zelený poklad naší kuchyně

. Majoránka zahradní i majorán jsou stará lidová jména, též je také známa jako mar(i)jánka. Meduňka lékařská se běžně zase označuje jako meduňka citrónová. Jinak ale jméno meduňka je staročeského významu a je známa také pod jmény jako jsou meduň, medunice, mateční bylina či rojovník.

» Celý článek


Brusinka obecná

Brusinka obecná

Pro svůj vysoký obsah účinných látek je brusinka v poslední době velmi vyhledávanou rostlinkou. Její plody obsahují plodové kyseliny, třísloviny, minerální látky, pektin a hlavně vitamíny. Z listů těžíme také třísloviny, dále flavonoidy a urbutin, které mají blahodárný účinek na trávení a desinfekci močových cest a měchýře.

» Celý článek


Známa či neznámá rozmarýna lékařská

Známa či neznámá rozmarýna lékařská

Rozmarýn pěstujeme hlavně pro jeho listy, které se sklízí v jejich největší zralosti a síle od června do srpna, sklizené listy pak sušíme ve stínu a následně umisťujeme do uzavíratelných skleniček. Rozmarýna se k nám do Evropy dostala přes Alpy do klášterních zahrad, kde se již v té době pěstovala jako okrasná i léčivá rostlinka.

» Celý článek

1 ...  23 >>
 

Máte nějaký tip na zajímavý článek? Napište nám !:
Kontrolní text:

Pole označená * (hvězdičkou) musíte vyplnit!

 

Zajímavosti ze světa rostlin. Píšeme pravidelné články na téma pěstování a zahrada. Téma článků můžete ovlivnit i vy. Máte tip na zajímavý článek? Trápí vás nějaké problémy na zahradě a nemůžete najít řešení problému? Dejte nám vědět!

Nezapomeňte nás doporučit na Facebooku a Google plus!30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.