E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Osázejte zahrádku ve žluté

Osázejte zahrádku ve žluté

Osázejte zahrádku ve žluté - jarní nálada na záhonu může vydržet déle, vybírejte žlutě kvetoucí rostliny a mějte rozzářený záhon do pozdního léta.

Osázejte zahrádku ve žluté

Jarní nálada na záhonu může vydržet déle, vybírejte žluté kvetoucí rostliny a mějte rozzářený záhon do pozdního léta.

Příprava záhonu na osázení 

Vyberte si místo, kam květinový záhon umístíte. Může to být pás podél domu. U plotu zahrady, ostrůvek u cestičky. Na ploše budoucího záhonu odstraňte plevel a zapracujte min. 5 cm silnou vrstvu kompostu. Pokud zakládáte záhon pod korunami stromů, při pletí a okopávání dávejte pozor na kořeny stromů, které byste mohli poranit. Záhon můžete mít na slunném místě, ve stínu i polostínu. Podle stanoviště záhonu zvolte  rostliny, které na záhon osejete. 

Vytipujte si rostliny podle toho, jak chcete aby záhon vypadal. Můžete mít drobné astry a aksamitníky pro souvislý žlutý koberec. Můžete si vybrat sukulentní pryšce pro nepřeplácaný záhon, či spíše skalku. Nebo vysoké mečíky, které potěší ve váze i při řezu. Pokud zvažujete záhon rostlin, které budou určené k řezu. Určitě si usnadněte práci s pletím tak, že rostliny nasadíte do řady jako zeleninu. Tento způsob výsadby je ekonomičtější i na zálivku. Rostliny k řezu můžete vysadit i na záhon, kde byla dříve pěstovaná zelenina. Vyberte jim však dostatečně osluněné stanoviště.

Mezi jednotlivé rostliny, jejich semínka, umístěte cibulky jarních rostlin, které pokvetou na záhonu jako první. Cibulky narcisů, hyacintů, tulipánů, či sněženek. Tyto jarní cibuloviny si můžete nasadit i do truhlíků, či květináčů a potěšit se s nimi na balkóně nebo na okenním parapetu. Krásně budou vypadat i konvalinky a acidanthery

Pro slunný záhon v zahradě

Pokud jste majiteli slunných záhonů, máte vyhráno. Můžete si vybrat z nepřeberného množství letniček a vytvořit si tak žlutý koberec na zahradě. Při výběru nezapomeňte na drobně kvetoucí astru, kopretinu, krásnoočko nebo nevadlec. Do koberce květin určitě nezapomeňte vysít Tařici skalní (lat.  Alyssum saxatile). Tařice skalní je středně vysoká rostlina, která kvete žlutými vonnými květy do dubna do září. Výška rostliny je 20-40 cm.  Květenství je chocholík složený z trsu drobných květů. 

Z vyšších rostlin zvolte Mečík, neboli gladiolu (lat. Gladiolus). Mečíky jsou také vznosnou rostlinou k řezu, vhodnou pro všechny příležitosti. Můžete ho darovat jako vysoce elegantní květinu k narozeninám. Je vhodný k doplnění moderního interiéru. Pokud se do mečíku zamilujtete, zjistí te  že ho není nikdy dost. Ať již v barvě žluté nebo jiných odstínech. Pokud byste se nemohli rozhodnout, který odstín bude nejvhodnější, máme pro vás namíchanou barevnou směs těchto elegantních gladiol. Mečíky kvetou od června do září. Jejich výška je od 50 do 150 cm. Mečíku je přibližně 260 druhů. Pocházejí z Afriky a Madagaskaru. Mečíkům vybereme slunné stanoviště a dobře propustnou, ale na živiny bohatou půdu. Půdu můžeme oživit hnojivem cererit. Před výsadbou hlízy opatrně vyloupneme ze slupek. Dáváme pozor, abychom nepoškodili kořínky a klíček. Mečíky vysazujeme na vybrané stanoviště koncem května. Větší hlízy sázíme 10 cm hluboko, aby se nám později mečíky nevyvracely.  Pro krásné květy rostlinu nepřeléváme, zálivka nemusí být pravidelná, ale vydatná.  Při řezu dbejte na to, aby jste rostlině nechali od spodu alespoň 4 listy na ukončení vegetace.Pro stinná místa v zahradě

Do tmavých úseků zahrady vneste život stínomilnými rostlinami. Které prospívají i skryty pod korunami stromů. Na stinná místa jsou vhodné rostliny s bílými, krémovými nebo modrozelenými listy, na které je od jara do léta zajímavý pohled.

Krásnými listy a květy se pyšní Funkie (neboli hosta, či bohyška). Tato rostlina pochází z východní Asie, zejména z Japonska, Číny a Koreje. Dorůstá do výšky 30-60 cm. Její listy mají lžícovitý až srdcovitý tvar. Na slunném stanovišti se jí nikdy dařit nebude. Dopřejte jí tedy polostín. Funkie může překvapit i voňavým liliovitým květem, její hlavní ozdovou a předností jsou však listy. Funkii sázejte vždy chytře do kombinace právě s jarními cibulovinami. I přesto, že je Funkie dlouhověká rostlina, její listy nepřezimují, spálí je první mrazy. Na jaře jí déle trvá než vyraší, proto na holých místech můžou prvně vykvést narcisy, kosatce a ladoňky.  Se stínem si poradí také ozdobný Pryšec. Vyhovují mu stinná, ale suchá místa. Květy jsou žlutozelené a ozdobí záhon od dubna do května. Dorůstá do výšky 30 - 50 cm. Výšku u rostlin je dobré znát, při rozvržení záhonu před výsevem. Aby se nižší druhy vysely do popředí a vyšší naopak na zadní okraj záhonu. Pryšec je z rodu rostlin, který má asi 2100 druhů a pochází Afriky. Výběr je tedy veliký. 

Zahradu můžete oživit i žlutě kvetoucím keřem

Zajímavým keřem je rakytník řešetlákový, jehož plody jsou od žluté, oranžové a červené barvy. Rakytník je keř pocházející z Ruska. Je to keř mrazuvdorný a vydrží na každé zahradě.  Obecně se dnes ví, že plody rakytníku obsahují vysoké množství vitamínu C. Pěstuje se obdobně jako angrešt. Rakytník potřebuje zásadně slunné stanoviště a lehce písčitou, dobře propustnou půdu.  

Živý plot také může prosvítit kvetoucí keř

Máte živý plot, kterým nepronikne ani pohled, a rádi byste si ho zpestřili? Pak vyberte vhodnou kvetoucí rostlinu, nebo např. čajovník čínský, nebo ibišek jedlý, který bude nenápadný a jen vy budete vědět, jaký podlad se vám právě v živém plotě skrývá. 

Tipy na balkón a parapet

Co teď na jaře rychle změnit na parapetu, aby zářil a zvesela svítil? Nejrychlejší je zakoupit přebaly na květináče a ujednotit tak vzhled rostlin na vašem parapetu. 

Na balkoně můžeme spojit krásné a užitečné ve žlutém odstínu a vypěstovat si tak letos žluté balkónové rajče. Tyto keříkové odrůdy jsou vysoce úrodné. Nenáročné na pěstování. Jsou vhodné pro pěstování jak v kontejnerech, tak balkónových truhlících.

Užitečná malá rostlinka do květináčů i truhlíků je žlutá astra průhonický trpaslík. Je to velmi atraktivní astra, které tvoří malé keříčky a bohaté květy. Dorůstá do výšky 20-25 cm. Na záhonech se používá do kobercového výsevu.

Semínka rostlin v e-shopu

Autor: Hana Michalíková, www.rostliny-semena.cz30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.