E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Osázejte zahrádku v červené

Osázejte zahrádku v červené

Osázejte zahrádku v červené - záhon plný energické červené příjemně kontrastuje s poklidnou zelení

Osázejte zahrádku v červené

Jste-li příznivci výrazných barev a kontrastů, pak určitě sáhněte po červené pro letošní záhony. Mezi letničkami najdete bohatý výběr pěstitelsky nenáročných rostlin. Tyto květiny rychle rostou, během pár dnů pokryjí velkou plochu a můžete je přesazovat i v plném květu. Radost udělají i v truhlíku za oknem či na balkoně. Letničky jsou ideální rostliny na velké záhony. Z nižších, hustě rostoucích odrůd můžete utkat krásný koberec, který bude na vašem záhonu až do prvních mrazů. Podmínkou pro bohaté květy po celou dobu je slunné stanoviště a výživná půda. 

Před výsevem letniček zryjte řádně záhon. Přidejte 5 cm vrstvu kompostu a dobře zapracujte. Záhon na jemno upravte hráběmi. Letničky si předpěstujte od brzkého jara a v polovině května přesazujte na záhon. Rostliny dobře zavlažujte. Záhon udržujte prokypřený a bez plevele dokud ho nepokryjí rozrůstající se letničky. 

T i p - Tvorbu nových poupat u letniček můžete podpořit tím, že budete průběžně odstraňovat odkvetlé části a řezat rostliny do vázy. Můžeme vám také doporučit speciálně namíchanou směs letniček k řezu, které jsou vhodné i do skupinových výsadeb a směs letniček pro balkony, které se vysévají hned po jarních mrazících přímo do truhlíku.

Výsev letniček

K výsevu se nejlépe hodí ploché misky nebo malé květináče. Můžete také použít mimi skleník s ventilací, který simuluje i v bytových podmínkách vlhké klima skleníku. Výsevové misky jsou opatřeny žlábkami, nehrozí tak přemokření dna misky. Můžete také použít plastové kelímky od jogurtu, nezapomeňte udělat zespodu otvor na odtékání vody. Misky nikdy neplňte hlínou až po okraj, vždy nechejte cca. 5 mm od horního okraje pro snadnější zavlažování.

Substrát zvolte již namíchaný - výsevní substrát. Nevhodná je hlína ze záhonu, kde mohou být přítomny houby a poškodit nové rostlinky. V dobrém substrátu nechybí jemně mletá rašelina, přídavek vápence a jemně mletá rašelina. 

Před výsevem substrát v rozích misky či kelímku dobře stlačte. Drobná semínka vysévejte rovnoměrně a řídce. Lehce je zamáčkněte do půdy rukou. A nejlépe přes síto zasypte tenkou vrstvičkou půdy. Větší semínka můžete po jednom vysít do květináčů. Semínka vtlačíme přibližně do takové hloubky jaká je jejich výška. Vždy si zkontrolujte údaje na sáčcích od semínek rostlin, některé druhy jako např. nápsrtníky a lobelky klíčí na světle a nezasypávají se půdou. Pokud výsev provádíte do skleníku či větších truhlíku, můžete pro výsev použít výsevní strojek, který vám pomůže s rovnoměrným výsevem.



Aby semínka dobře klíčila je nutné jim najít vhodné místo. Ideální je vytápěný skleník, ale dobře postačí i teplý a prosluněný parapet. Je-li pod okenním parapetem topení, kotrolujte misky s výsevem, aby neprosychaly.  Dobře prohřátá zemina je základ pro vyklíčení rostlin. V chladné chodbě vám rostlinky nevyklíčí. 

Nad misky můžete umístit fólii, která zaručí vyšší teplo při klíčení, jakmile se však objeví první llístky, fólii odstraňte nebo nadzvedněte, aby rostlinky nezahnívaly. Pokud se Vám semenáčky hustě rozrůstají, můžete je vyjednotit. Vždy nechávejte silnější kusy. Větší rostlinky můžete přesadit do samostatného květináče. 

Letničky jsou z různých pásem podnebí, proto je vysazujte na záhon až po třech zmrlých, tzn. po 15-tém květnu. Letničky vysazujte na slunné stanoviště. Vysazovat můžete pomocí ploché vidličky vhodné k přesazování. Dodržujte pravidelnou zálivku a rostliny přihnojujte

Červená do truhlíku

K létu patří barevné truhlíky v plné květů na balkoně či na terase - bohatě přetékající záplava květů verbeny, lobelky a petůnií. Doma si můžete sadbu vypěstovat ze semínek. Podmínkou je výsev již v únoru a zajištění teploty kolem 25°C. Semenáčkům dopřejte dostatek světla, aby rostlinky byly pevné. Slabé rostlinky jsou vytáhlé za světlem. Rostlinky od dubna postupně otužujte častějším větráním, s přepichováním do truhlíků na balkón počkejte až do poloviny května. Do truhlíku si můžete kromě osvědčené klasiky předpěstovat také zářivě červenou šalvěj, která je odolná i proti větru. Základem pro bohaté květy je mimo výběr správného truhlíku, také výběr rostlin podle toho na jakou světovou stranu máte okna či balkón otočeny. 

Rostliny na severní stranu - begonie, fuchsie, drobnolistá vrbina. Rostliny na slunný balkon - verbena, diascie, gazánie, gaura, osteospermum. Můžete také vyzkoušet popínavá rostliny na záhon i do truhlíků, jako je např. Lichořeřišnice. Není třeba si schovávat semínka rostlinek po odkvětu. Vyšlechtěné druhy ze semínek nebudou stejné jako původní a každý rok přicházejí šlechtitelé s novinkami, které zpestří váš záhon a posunou vás dále. 

Truhlík je důležitý, na slunném parapetu v obyčejném truhlíku rostlinu uvaříte. Samozavlažovací truhlíky mají vzduchovou mezeru, která zabraňuje uhnívání kořenů. Truhlík má v sobě dostatek otvorů, díky kterým je možné vzlínání vody a provzdušňování substrátu. Dostatek vody a živin zaručí bohatost květů i v parném létě.

Únor je měsíc, kdy je vhodné popřemýšlet, co vám bude letos zdobit truhlíky. Pro konzervativní jsou tady muškáty - pelargónie- nádherné velké červené květy a na stinnou stranu domu - fuchsie - exotické královny s červenými převislými květy.

Pro experimentátory popínavá lichořeřišnice a červená šalvěj. Naducané bochánky v truhlíku vytvoří lobelka a iberka. Svými bohatými květy nezklame petůnie. Záplava červených květů vám udělá radost při každém pohledu na dům a balkón.



Červená na záhon

Stejně tak jako u truhlíků, i na záhony by měl dobrý zahradník pomyslet, a již nyní si vybrat rostliny - letničky, kterými rozsvítí záhony. Letos vybírejte ze záplavy květů v červených odstínech. Červená dodá šmrnc, energii a pozitivní sílu.

Letničky je vhodné si předpěstovat. Pokud máte malý byt, a záhon si pěstujete na chalupě, existují také letničky pro přímý výsev na záhon jsou to např. černucha a měsíček lékařský. Rostliny se sami na záhon vysemení a není třeba se o ně nějak složitě starat.

Červená inspirace pro letošní záhony - drobné květy aksamitníků jemnolistého nakombinujte s lobelkou drobnou v karmínově červené. Úžasně vypadá záhon protkaný astrami a hlaváčkem. K řezu se hodí zajímavý proskurník, hvozdík a karafiát. Vyzkoušejte netradiční macešku a sedmikrásku v červeném odstínu. Nejste-li příliš na květy, vyzkoušejte např. chilli papričky , z kterých budete mít i gurmánský zážitek.

Semínka letniček v eshopu

Autor: Hana Michalíková, www.rostliny-semena.cz



30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.