E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Semena - Masožravé rostliny, masožravky - Rostliny-semena.czČlánky na této stránce:

Pěstujeme masožravé rostliny

Pěstujeme masožravé rostliny

Pěstování masožravých rostlin od semínka nemusí být složitá věc..

» Celý článek


Masožravé rostliny

Masožravé rostliny čítají přibližně 700 druhů, mezi nejznáměnší patří Rosnatky (drosera), Mucholapky (dionaea), Láčkovky (nepenthes), Byblidy (byblis) nebo Špirlice (Sarracenia), Heliamfory (heliamphora) aj. Masožravky se přiživují různými druhy hmyzu, plantonu, korýši ale některé mohou pozřít také menší obratlovce. Pro masožravky není ovšem živá strava nezbytná, stejně jako jiné rostliny využívají živiny z půdy a fotosyntézu. Schopnost lovit živé organismy dává masožravým rostlinám velkou výhodu přežít i v méně výživných půdách.

Potravu mohou chytat mnoha způsoby. Mucholapka podivná například využívá dvě čepele, ty se během několika sekund uzavřou a kořist uvězní, pak příjdou na řadu trávící enzymy, které potravu do pár dní rozloží.

Bublinatky používají váčky, které při zavadění o kořist nasají vše kolem, včetně kořisti.

Rosnatky nebo byblidy zase lákají hmyz na barevné příjemně vonící tyčinky, které jsou ovšem velmi lepivé. Čím více se hmyz snaží z lepivých výběžků masožravky dostat, tím více se přilepuje, některé druhy mohou navíc přizpůbsobovat tvar stonku, aby to kořisti ještě více zobtížnily.

Asi nejznáměnší pastí je hlubší nálevka, do které kořist spadne a už nevyleze ven, tento druh pastí převažuje u láčkovek nebo šprlic. Masožravky mívají navíc na dně těchto pastí trávící tekutinu, ve které se hmyz doslova utopí.

Pozoruhodným způsobem loví  masožravé rostliny druhu genlisej. Pastí je jakýsi tunel, ve kterém jsou do protisměru umístěny chlouky. Hmyz vleze dovnitř za vidinou nektaru, ven se už ovšem nedostane. 

Mnoho druhů hmyzožravých rostlin kvete menšími kvítky, často na dlouhém stonku. Rozmnožují se výhradně semeny, která jsou velmi drobná. V přírodě se vyskytují hlavně v teplejších bažinatých oblastech, v písčitých až kamenitých půdách. Obvykle se masožravky pěstují v rašelině s příměsí písku v poměru 2:1.

Masožravé rostliny - Lovce rostlinné říše, si můžete vypěstovat také doma.

 30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.