E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Semena kaktusů - exotické rostliny - prodej semínek kaktusů


Řadit dle:

Agáve garciae mendozae (Agave garciae mendozae) 10 semen

Agáve horrida ( Agáve horrida ) 10 semen

Agáve garciae mendozae (Agave garciae mendozae) 10 semen
 
Agáve horrida ( Agáve horrida ) 10 semen
 

Jedná se o druh agáve, který dorůstá do výšky až 6 metrů. Kvete pouze jednou za život nádhernými květy. 

 

 Agave horrida je sukulentní rostlina, která je původem z Mexika. Může dorůstat do výšky až 30 cm. Má velké tmavě zelené listy s šedými trny, které jsou na okrajích listů.

 
29 KčSkladem
(21 ks)
 
30.51 KčNa cestě
 
Řadit dle:

Semena katusů, suchomilné rostliny

Kaktusovité (Cactaceae): Spadají do čeledi sukulentních a xerofytních rostlin původem ze Severní a Jižní Ameriky. Tyto rostliny snášejí velmi dobře vysoké teploty a také teplotní výkyvy. Rostliny mají zdužnatělé nadzemní orgány, které jsou uzpůsobeny k zadržování vody, jež pak slouží jako zásoba pro období sucha. Lidským přičiněním se kaktusy rozšířily také do Středomoří, Afriky a Asie. Uvést jeden popis, který by charakterizoval obecně kaktusy nelze, neboť se jedná o velmi rozmanitou čeleď. Přibližné velikosti, které se u kaktusů uvádějí: průměrná velikost je 8-15 cm, nejmenší měří v dospělosti cca 5 cm, největší až 15 m. Typické kaktusy známe s postranními zakrnělými větvičkami (areoly), do nichž ústí cévy a rostlinné dělivé pletivo (meristémy). Právě z těchto postranních větviček vyrůstají květy, stonky, nebo z nich vyrůstají trny, vata, plst. Některé druhy kaktusů se vyznačují tím, že v průběhu svého vývoje ztratily trny.

Pěstování kaktusů: Kaktusy doma pěstujeme za oknem, kam hodně svítí slunce. Na jaře je zaléváme maximálně 1-2x do týdne a to pouze pokud je teplota vyšší než 18 °C a substrát je suchý. V létě zaléváme, až když se substrát vysuší. V období veder navíc nedodáváme kaktusům vláhu cca 14 dní. Klidně si můžeme odjet na dovolenou, kaktusy to bez nás přežijí. Jen ty malé můžeme dát trochu do stínu. Na podzim začneme snižovat zálivku a chystáme je na přezimování. V zimě se kaktusy nezalévají vůbec. Optimální teplota je 8-12 °C. Pokud je teplota vyšší a ještě kaktusy zaléváme, tak nám ve vegetačním období nepokvetou a navíc u nich dojde k růstovým deformacím. Na zimu je ideální chladno, světlé stanoviště a nezalévat. 30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.