E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Barevné hyacinty již před příchodem jara

Barevné hyacinty již před příchodem jara

Barevné hyacinty již před příchodem jara - jak nejlépe rychlit hyacinty? Ve sklenici s vodou, kdo přidá kousek dřevěného uhlí a vše zabalí do kornoutu z papíru, má vyhráno. Jestli je to tak jednoduché vyzkoušejte sami...

Barevné hyacinty již před příchodem jara

Hyacint (lat. Hyacinthus) - patří do čeledi chřestovitých (lat. Asparagaceae). Je cibulovinou z rodu jednoděložných rostlin. Jedná se o vytrvalou rostlinu - cibulovinu. U cibulovin je důležitá velikost cibule. Čím větší a kvalitnější je, tím větší je i květenství. Květ je na hyacintu tím nejzajímavějším. Krásně se bude vyjímat na vašem pracovním stole. Příchod jara oznámí také romantickou vůní a i na sv. Valentýna můžete nechat provonět své smysly.

Hyacint je rostlina s oboupohlavnými květy. Květenství je ve vrcholových hroznech. Okvětí se skládá ze 6ti okvětních lístků. Plodem hyacintu je tobolka. Listy jsou v přízemní růžici o počtu 2-6 listů. Listy jsou jednoduché, přisedlé. Čepele listů jsou většinou čárkovité až kopinaté.

Tip na sv. Valentýna: Vyzkoušejte dárek v podobě červeného nebo růžového hyacintu. Vyberte k hyacintu vhodný barevný přebal. Ozdobte ho barevnou stuhou. Pro vytváření originálního dárku použijte např. červený košík s uchem , červený přebal na květináč a červený vazací drát. Nejen na sv. Valentýna může být kvetoucí hyacint inspirací.

Komu se nechce na všechnu tu krásu čekat až na sv. Valentýma, máme pro něj typ na - rychlení cibulovin! S rychlením můžeme začít již v září. Ovšem čím více se blíží jaro, tím jde rychlení snáze. Důležité je udržet doporučenou teplotu a temno v místnosti.

Hyacinty můžeme začít rychlit již od října do prosince.

Rychlení je vlastně takové oklamání přírody. Kdy cibulovinám uměle vytvoříme zimu a pak uměle vytvoříme teplo a světlo.Můžeme rychlit nejen hyacinty, ale i ostatní cibuloviny. Jako např. sněženky, narcisy, modřence, ladoňky, krokusy a konvalinky. Všechny cibuloviny nelze rychlit po vzoru hyacintů. Některé potřebují např. zasazení do misek s hlínou a uložení v pařeništi.

Rychlení cibulovin

Již v prosinci kromě větviček "barborky" myslíme na květinovou výzdobu rychlených květin. Pokud jste ještě nevyzkoušeli, máme pro vás jedinečný návod. Uvidíte, že rychlení nic není a že si ho opravdu zamilujete. Křehké květy vás v zimních měsících oslní a potěší.

Hyacinty (lat. Hyacinthus) - rychlíme v čisté vodě. Např. v menších skleničkách (od jogurtu, hořčice, apod.)

Postup:

  1. Do čistých sklenic vložíme kousek dřeveného uhlí
  2. Sklenice naplníme měkkou, nejlépe převařenou vodou
  3. Cibulky Hyacintů očistíme od zbytků kořínků a nečistot
  4. Takto připravené cibulky položíme na sklenici

Hyacinty můžeme začít rychlit již v říjnu. Takto rychlené nám bohužel nevykvetou na vánoce. Nejdříve nám vykvetou v lednu.

Obecné zásady rychlení hyacintů:

Vody do sklenice dejte jen tolik, aby se jí cibule tak tak dotýkala. Mezi hladinou vody ve sklence a cibulkou má být jen 1 mm volného prostoru.

Voda musí mít teplotu kolem 10°C. Nedávejte teplejší.

Sklenice s cibulemi přeneste na tmavé místo. Pokud nemáte tmavou místnost, obalte celou sklenici i s cibulí kornoutem ze silného papíru. Udržujte teplotu kolem 10-12°C.

Během celého rychlení opatrně doplňujte vodu (opět o teplotě kolem 10°C, nejlépe převařenou). Vodu do sklenice lejte tak, aby se nedotkla cibule.

Tip: K rychlení vybírejte jen ty největší cibule. Květ se tvoří z rezervních látek v cibuli. Důležitá je nižší teplota, kterou rostlina potřebuje k zakořenění.

Cibule začne vytvářet kořínky cca. 2 měsíce od začátku rychlení. V této době cibulku pozorujte. Jakmile se ukáže mezi listy květní stvol, přeneste hyacinty do teplejší místnosti. Ještě týden nechte květenství zakryté papírem. Na světle a v teple rychleji rozkvete.

Hyacinty - jejich květy vás potěší a spolu s dalšími jarními cibulovinami. S nimi můžete vytvářet zajímavé barevné kompozice. Rychlit si tyto cibuloviny - znamená na jaře hodně ušetřit!Pokud chcete opravdu pěkné velké rostliny s velkým květenstvím, pak při rychlení nesundávejte z rostlin papírové kornouty, dokud nebudou puky rostlin min. 10 cm!

Cibule po odkvětu hyacintů nevyhazujte. Pozvolna je otužujte z pokojové teploty na venkovní. Na konci dubna je přesaďte na záhon, do volné půdy. Cibulky zasaďte hlouběji. Jakmile cibulky vyschnou, vyjměte je z půdy a uskladněte. Důležité: Jakmile cibulky zmenší svůj objem, nedávejte je k rychlení 2 roky po sobě!

Sdílejte inspiraci s přáteli na Facebooku!

Zaujalo Vás rychlení hyacintů? Ozdobte si pracovní stůl již nyní!

Hyacinty v eshopu ZDE

Autor: Hana Michalíková, www.rostliny-semena.cz30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.