E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Ženšen pravý alias všehoj ženšenový

Ženšen pravý alias všehoj ženšenový

Ženšen pravý alias všehoj ženšenový - prastará bylina uznávaná jako všelék. Čtěte více o jeho síle a jak si ženšen vypěstovat...

Dočtete se o: ženšen,ženšen v medicíně, ženšenový kořen

Ženšen pravý alias všehoj ženšenový

Rostlina Ženšen, rostoucí zejména v oblastech Asie, hlavně Číny, je pomalu-rostoucí trvalka s masitými kořeny. Využívají se kořeny, které mohou být sklízeny 4-6 let. Roste na severní polokouli v chladnějších oblastech Asie (především severní Číny, Koreje a východní Sibiř).


Ženšen je významný hlavně přítomností saponinů, ale i éterických olejů.


 Zensen rostlinka seminkaZensen Rostlina semena


Rostlina získala svůj název z čínského termínu rénshēn doslova "nohy člověka", zatímco botanický název rodu Panax znamená "všelék".

Ženšen  je dodnes uplatňován v tradiční čínské medicíně jako adaptogen (produkt zvyšující tělesnou odolnost vůči stresu), afrodisiakum a vyživující stimulant.

Existují tři druhy ženšenu pro běžné užívání: Americký ženšen, korejský ženšen a sibiřský ženšen. Všechny podporují imunitní systém a pomáhají tělu přizpůsobit se změnám, tím napomáhají k psychické i fyzické vitalitě. Zatímco asijské druhy se projevily pozitivně při problémech s cukrovkou nebo krevním tlakem. Americká odrůda se ukázala více jako stimulant.

Ženšen v medicíně

Účinky ženšenu: Ve formě čajů, prášků, nebo kapslí se užívá pro potlačení stresu, úzkosti, zvýšení fyzické i psychické odolnosti a zpomalení stárnutí. Dále na nechutenství, rektální prolaps, hypertenzi, nespavost, anginu pectoris a problémy se srdcem.tradiční medicíně se užívá peorálně kořen při léčbě diabetu typu II a sexuální disfunkce mužů.

Výzkumní pracovníci, kteří studovali poteniální účinnost ženšenu jako léku zjistili, že 1-3 g Amerického Ženšenu 40 minut před jídlem účinně snižoval hladinu cukru v krvi.


rostliny semenaosivo zensen


Panax ginsen nebo gynostemma pentaphyllum jsou dodnes používány v tradiční čínské medicíně. Sibiřský ženšen je využíván ruskými sportovci pro zvýšení fyzické kondice.

Když se ženšen užívá ústy, je obvykle dobře snášen. Některé zdroje uvádějí, že jeho konzumace je omezena na 3 měsíce. Dávky z Korejského ženšenu používaných v tradiční čínské medicíně jsou uvedeny pouze jako 2-8 g jako tonikum a 15-20 g u akutních stavů. Doporučená dávka Sibiřského ženšenu je v práškové formě kolem 1-2 g denně, přijatá v kapslích nebo ve směsi s vodou nebo šťávou.

Ženšenový kořen

Kořen je nejčastěji k dispozici v sušené formě. Lze používat také listy (gynostemma pentaphyllum- ženšenu pětilistého), ty neobsahují tak velké množství účinných látek, zato nejsou toxické a jsou dostupné takřka kdykoliv. Léčivé látky ženšenu bývají také obsaženy v některých známých energetických nápojích.

Věříte přírodní medicíně? Sdílejte článek s přáteli na Facebooku!

Semínka ženšenu objednávejte již nyní!

Semínka ženšenu v eshopu

Sušený ženšen v eshopu

Autor: www.rostliny-semena.cz30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.