E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Jak chutná nešlechtěná zelenina?

Jak chutná nešlechtěná zelenina?

Jak chutná nešlechtěná zelenina? - dnes si představíme netradiční a staletí nešlechtěné odrůdy zeleninym tak jak si je pamatují naši předci. Čtěte více...

Dočtete se o: co to je prazelenina, kukuřice jahodová, mrkev kosmická, nešlechtěná rajčata

Jak chutná nešlechtěná zelenina ?

Zelenina je důležitou součástí našeho každodenního jídelníčku. Bohatý zdroj vitamínů a minerálních látek dodávají našemu tělu potřebné živiny, bez kterých by lidský organismus strádal. Zelenina provází lidstvo od samého počátku.

tip

Dnes Vám umožníme nahlédnout do barev a chutí prazeleniny - zdravé zeleniny, kterou si můžete vypěstovat z nevyšlechtěných semínek. 


Na stůl se dostala o mnoho dříve, než maso. V dnešní době se zelenina opět navrací do našich jídelníčků. Lidé si začínají uvědomovat její nenahraditelnost a prospěšnost v životě. Blahodárné účinky jsou malou zárukou dlouhověkosti. Působí preventivně proti nejrůznějším nemocem a zvyšuje odolnost imunitního systému.

Nešlechtěná odrůda mrkve má fialovou barvu. Vypadá dekorativně a oživí každý zeleninový salát. Vyzkoušejte ji a připravte si pestrobarevný pokrm.
Dužnina této nešlechtěné odrůdy mrkve je zbarvena do oranžova. Rádi byste si ji vypěstovali? Pak ji vysévejte na jaře na teplý záhon. Teplota by měla být min. 17°C.

Co je původní zelenina

Určitě každý z Vás znáte klasické a standardně dostupné produkty, které nabízí potravinové řetězce. Zkuste být trochu náročnějším zákazníkem, vraťte se ke kořenům a zjistěte, jak chutná pravá původní zelenina. Pokud o této možnosti slyšíte poprvé, tak máte co dohánět.

Nešlechtěná zelenina oplývá zajímavými chutěmi, které obohatí Váš talíř o další mimořádné zážitky. Původní, neboli nešlechtěná zelenina vyrůstá z chemicky neošetřených semen a tím je zaručená ta nejvyšší kvalita úzce spojená s čistou přírodou. Pokud hledáte geneticky neupravenou chuť s příslibem gurmánského pokušení, tak je tento typ zeleniny přesně pro Vás. Na chvíli se zamyslete a představte si tu lahodnou chuť z čerstvě utrženého rajčete.

Kukuřice jahodová

Kukuřice jahodová se vyznačuje velice neobvyklou barvou klasu. Ten, kdo si myslí, že existuje pouze ta žlutá, tak tato odrůda ho vyvede z omylu. Je sice o dost menší, ale to v tomto případě není na škodu. Kukuřice jahodová se suší a pěstujeme úplně běžným postupem jako u kukuřice žluté. Celá epocha růstu Kukuřice jahodové je zakončena sklizní kolem stého dne.

Mrkev kosmická a extra červená

Pokud si chcete pochutnat na původní obyvatelce planety v podobě mrkve a to bez jakéhokoliv zásahu člověka – pěstitele, tak svou pozornost přeneste na zajímavé variace mrkví. Tyto původní kousky si můžete vypěstovat i vy doma. Objednejte si semena u nás a dopřejte svému salátu, či polévce atraktivní vzhled. Fialová barva je opravdu raritou. Uprostřed kosmicky fialové mrkve naleznete zdravou dužinu zbarvenou do oranžova.

 Nejen fialově zbarvená mrkev je lákadlem prazeleniny. Vyzkoušet můžete také prarajče.Nešlechtěné druhy zeleniny si zamilujete. Jejich chuť je lahodná. Jejich vzhled je neobvyklý. Překvapte sé přátele netradiční barvou a vzhledem zeleniny. Naučte jíst zdravě své okolí.

Nešlechtěné rajčata

  • Brandywine - V naší nabídce naleznete i několik druhů rajčat. Mezi velice oblíbené patří s přízviskem brandywine. Dorůstají do tři čtvrtě kilové velikosti a zrají 80 – 100 dnů. Svůj obdiv si získalo svou plnou sladkou chutí s vyváženou kyselostí. Barva plodu je podobná růžovému masu.

  • Cherokee – ochutnejte temně červený kultivar rajčete, který se může pyšnit prvenstvím ve své odstínové kategorii. Je oblíbené nejen pro svou specifickou barvu, ale i pro svou výtečnou chuť. Po rozříznutí budete svědky překrásné dutiny s ledabyle rozmístěnými semeny po celé ploše.

  • Zelená zebra - Asi nejpozoruhodnější odrůda nešlechtěného rajčete. Výrazná zelená barva se žlutými použky jistě upoutá nejednoho zahrádkáře. Rajčata jsou velmi šťavnatá a mají výrazné aroma.  

Nabízíme celou řadu dalších rajčat, ale také ředkve a ředkvičky. Odhoďte předsudky za hlavu a okuste netradiční zeleninu i vy. Pěstování se neliší od notoricky známých druhů. Poklady v podobě nešlechtěné zeleniny vám budou dělat radost a zároveň si užijete neskonale příjemný zážitek. Ozdobte si letní salát o nevídané kousky s chemicky neošetřených semen.

Ochutnali jste už prazeleninu?

Sdílejte zážitky z pěstování a chuti s přáteli na Facebooku!

Semínka prazeleniny v eshopu

Autor: www.rostliny-semena.cz

Zde hraje hlavní roli příroda a bezkonkurenční chuť plodů.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi semínka
Stiskni pro hledání
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.