E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Mrkev - semena kořenové zeleniny - osivo mrkveČlánky na této stránce:

Zdravá mrkev ze zahrady

Zdravá mrkev ze zahrady

Článek se zabývá Mrkví obecnou, jejím významem a pěstováním.

» Celý článek

Řadit dle:
Kód:
Bez DPH:
9.6 Kč
S DPH:
11 Kč

Mrkev raná karotka Nantes 2

Mrkev raná karotka Nantes 2

 

Mrkev raná karotka Nantes 2 je raná až poloranná odrůda určená k rychlení a pro jarní a podzimní polní pěstování. Válcovité kořeny jsou pěkně vybarvené, jemné a výborné chuti. 

Na cestě
Kusů:
Řadit dle:

Semena mrkve

Mrkev obecná (Daucus carota) spadá do čeledi miříkovitých a pěstuje se jako kořenová zelenina. Mrkev je dvouletá rostlina, která v prvním roce utvoří přízemní růžici s listy a v druhém roce lodyhu s květenstvím. Původem je z jižní Asie. Do Evropy a také do Číny se zřejmě dostala až ve 12. století. Známá oranžová odrůda byla vyšlechtěna v Nizozemí, a to až v 17. století. Půdovdně byla mrkev černé barvy.

Mrkev obsahuje vitamny a jiné prospěšné látky, především beta-karoteny a dále také vlákninu a antioxidanty. V kuchyni se užívá pouze kořen mrkve, nať bývá většinou nezužitkována. V léčitelství se mrkve používá jako močopudného a projímavého prostředku. Pomáhá při močových kamenech a revmatikům při zánětech kloubů. Je prospěšná také ři vylučování cholesterolu z těla.

Pěstování: Mrkev jako chladnomilná rostlina prospívá nejlépe při teplotách kolem 16 °C. Má ráda lehkou a úrodnou půdu. Některé druhy mrkve mají dlouhé kořeny, které potřebují hlubokou půdu, před vysetím je tak třeba půdu hluboko zrýt a odklidit případné kameny, aby kořenům nestálo nic v cestě. Půdu přitom také můžete důkladně prohnojit, aby byla perfektně připravená dodávat mrkvi živiny.

Mrkev si můžeme v zásadě rozdělit na dvě skupiny: ranou a pozdní. Ranou karotku vyséváme na jaře přímo do volné půdy. Teplota by se měla pohybovat kolem 7 °C. Pozdní mrkev se vysévá od konce jara do začátku léta.

Semena karotky se vysévají do řádků hlubokých cca 1-2 cm. Řádky by měly být ve vzdálenosti cca 15 cm. Když se mrkev zaseje příliš hustě, je nutné ji později protrhat, tím se docílí větší úrody. Mrkvové záhony potřebují pravidelnou zálivku a zbavování plevelu.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.