E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Semena česneku - česnek Allium semínka - prodej česnekuČlánky na této stránce:

Jak na moření česneku

Jak na moření česneku

Jak na moření česneku - vypěstovat si dobrý český česnek se stalo téměř povinností. Preferujete české věci před zahraničními, pak při pěstování česneku nejlépe oceníte českou kvalitu.

» Celý článek


Česnek (allium) - prodej semen česneku

Cibule česneku je složena z nepravidelně vejcovitých prohnutých cibulek (stroužků). Každý stroužek obaluje ještě šupina. Z cibulky vytváří oblou, přímou lodyhu, která se v době zrání na vrcholu kroutí. Kvete bělavými květy. Pěstuje se u nás v nejteplejších oblastech s výživnými půdami. Pěstují se zimní i jarní kultivary. Česnek je znám už od pradávna a byl rozšířen zejména ze Středomoří a Orientu. Rovněž z Indie, Číny a Japonska.

Výchozí odrůdou česneku je Allium longicuspis ze střední Asie, odkud také česnek pravděpodobně pochází. Droga je obsažena v čerstvých stroužcích (Bulbus allii sativi recens). Stroužky se sbírají v létě, až se zkroutí vrcholek lodyhy a začnou žloutnout listy česneku. Mírně se osuší a zavěsí se v otýpkách na dobře větrané místo k dosušení. Skladuje se v suchu a temnu bez lodyhy, nejdéle 10 měsíců.

Česnek si získal popularitu pro svou intenzivní ostře palčivou chuť, která se ale projeví až při zpracování. Obsahuje totiž 0,1 - 0,25 procent silice se silnými organickými sloučeninami. Tyto silice působí desinfekčně (ničí bakterie) a jako vermifugum (vypuzují parazity). Využívají se v terapeutice.

Desinfekční účinky má česnek také díky obsahu alliinu a enzymu allinázy. Jelikož se ale látka mění a rozkádá na další látky, nejsou antibiotické účinky česneku stálé. Je proto nejlepší konzumovat česnek co nejčersvější! Mimo to obsahuje česnek také množství cukrů, vitaminy B a C a provitamin A.

Mimo desinfekční účinky působí česnek také protikřečově. Využívá se proti prevenci nachlazení, na střevní a žaludeční infekce, k celkovému očištění zažívacího traktu, na horní cesty dýchací. Česnek také spolehlivě odstraňuje plísně, zejména mykozu (hlavně mezi prsty).30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.