E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Ochranné přípravky proti slimákům - postřiky před slimáky



Články na této stránce:

Boj se slimáky na zahradě

Boj se slimáky na zahradě

V článku je uveden výčet nejčastěji se vyskytujících plžů a možnosti ochrany proti nim.

» Celý článek


Přípravky proti slimákům, přípravky na slimáky

Slimáci představují tři rody z čeledi slimákovitých: Limax, např. slimák popelavý (Limax cinereoniger); Limacus, např. slimák pestrý (Limacus flavus); Malacolimax, např. slimák žlutý (Malacolimax tenellus). Slimáci škodí na zahrádkách především ve velmi vlhkém období. Na rostlinkách jsou pozorovatelná mechanická poškození listů nebo plodů. Slimáci se totiž živí pletivem rostlin. Pokud je opravdu velké množství slimáků a hrozí nebezpečí úrodě, tak se používají moluskocidy.

Slimáci se pohybují tak, že vylučují slizký sekret, na kterém kloužou. Pokud objevíte slizké stopy a poškození kytek, lze konstatovat, že se s největší pravděpodobností jedná o slimáky. Pokud je vaše zahrada hodně vlhká, mohou se u vás slimáci zabydlet na velmi dlouho, neboť vlhkost je pro jejich život klíčová.

V případě, že vlhkost vaší zahrady není až tak vysoká, slimáci nežijí dlouho. Drží se zejména mimo přímé slunce, schovávají se v tmavých a vlhkých místech zahrady. Slimáci se také ukrývají v porostu, v malých křovinách a v zemi. Nejčastěji vylézají v noci nebo ve dnech, kdy je zataženo. Jelikož se živí žvýkáním listů, vykusují v nich díry, nebo oždibují okraje listů. Nejčastěji slimáci škodí sazenicím a listnatým rostlinám, které jsou blízko u země.

Slimáci mohou způsobit masivní škody v zahradě, pokud jim dáte šanci. I když se vám nejspíš nepodaří se jich zbavit úplně na celé zahradě, existuje alespoň pár postupů, jak je dostat pod kontrolu.

Zaléváním zahrady ráno namísto večer snížíte počet slimáků, ručně v noci posbírejte slimáky a utopte je v kbelíku s mýdlovou vodou, zalijte zeminu výtažkem z pelyňku ... a mnoho dalších typů.



30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.