E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Zahrádkářem v paneláku

Zahrádkářem v paneláku

Co byste si měli připravit k pěstování v panelovém domě?

Zahrádkářem v paneláku

Teploučko bez štípání dříví, voda kdykoli otočíte kohoutkem, opravy bez špinavých rukou – bydlení v paneláku má bezesporu mnoho výhod.

Přinejmenším jednu bolístku ale sídliště přináší. Nemalé části jeho obyvatel zoufale chybí zahrada!

 Seriál zahrádkářem v paneláku vám přinese bezpočet rad a tipů, jak snadno vykouzlit zahrádku na balkoně či dokonce přímo v garsonce. Zda to bude zahrádka okrasná, nebo užitková, je už jen na vás.

Pokud jste tedy rozhodnuti popustit uzdu své zahradnické vášni a vrhnete se do života panelákového zahrádkáře, rozhodně budete jako první potřebovat kvalitní vybavení. Zapomeňte ale na rýče, motyky a hrábě. Panelákové zahradnictví je kouzelné v tom, že pohodlně uklidíte do větší papírové krabice.

 Co budete k pěstování určitě potřebovat?

  • PODLOŽKA

Protože kolem sebe nemáte hektarový lán, nutně budete potřebovat jinou pracovní plochu. Rovnou zapomeňte na noviny a fólie. Hlína z nich padá, jsou neskladné a nelze je použít opakovaně. Nevhodný je i pečící plech či jiné kuchyňské nádoby. Jsou těžké a kamínky vám je zničí. Mně se osvědčil obyčejný jídelní tác! Za šedesát korun jsem získala skvělého pomocníka, který je lehký, dá se snadno umýt a díky dost vysokému rantlu z něj hlína nepadá. Po použití ho navíc klidně můžete šupnout do skříňky s nádobím.

 

  • NŮŽKY

Ať se vám to líbí, nebo ne, budete je občas potřebovat. Netýrejte rostliny nůžkami na papír a pořiďte si speciální zahradnický model.

 

  • SÍTKA

Pravděpodobně už je doma máte, ale je lepší mít speciální sítka pouze na hlínu. Jedno plastové s většími otvory a jedno menší hustší vám bude stačit.

 

  • LOPATKA

V zahradnictví vybírejte užší a delší typ, tak aby se dostala i do menších květináčků. Na lopatce nešetřete. Vydrží vám prakticky na stálo a kvalitní ostří oceníte při výpravách pro hlínu.

 

  • KONEV

Nezapomínejte, že bydlíte v paneláku a netahejte si domů desetilitrovou obludu! Postačí vám menší elegantní konvička s úzkým hrdlem, ale větším otvorem na napouštění vody. Snáz se čistí a je do ní vidět.

 

  • KYPŘÍTKO

Pokud si vyberete správný model a naučíte se ho používat, budete tohoto opomíjeného pomocníka milovat. Pomůže vám vyrobit dolík pro sázení, snadno s ním podepřete ohnuté listy, nakypříte půdu a ještě nadělá parádu jako zápich.

 

  • NÁDOBY

Na semena, hlízky, kamínky a další materiál použijte průhledné plastové boxy s dobře uzavíratelným víčkem. Oceníte přehlednost i čistou domácnost. Umaštěným papírovým sáčkům prostě odzvonilo.

 

  • OBLEČENÍ

Ještě sice nejste sedlák v pravém slova smyslu, ale gumové rukavice a slušivou zástěrku si rozhodně zasloužíte. Nešetřete na nich a potěšte se pěkným designem.

 

Počítejte s tím, že výše uvedené je naprostý základ a do vaší papírové krabice bude s každým nově pěstovaným druhem něco přibývat. Naštěstí špejle, provázky, pinzetu a další drobnosti už doma máte… Pro jistotu ale přece jen, až půjdete vybírat svou první zahradnickou krabici, kupte rovnou tu větší!

 30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi semínka
Stiskni pro hledání
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.