E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Pěstování masožravých rostlin

Pěstování masožravých rostlin

Jak správně pěstovat masožravky?.. Obecné rady a tipy.

Jak pěstovat masožravé rostliny

Pěstování masožravých rostlin je v mnoha ohledech stejné jako pěstování pokojových rostlin. Masožravé rostliny se dostávají do pozice hojně pěstovaných rostlin především z důvodu rychlého růstu. Už do jednoho roku můžete mít plnohodnotnou kvetoucí masožravku ze semen. Jejich semínka jsou velmi drobná, jedny z nejmenších vůbec. Životschopnost semen je při dobrém skladování i více jak rok. Semena masožravých rostlin jsou světločivná, je tedy nutné je výsévat na povrch substrátu. Klíčí bezpotíží v obyčejném pařeništi, obvykle do 20-30 dní. Při klíčení je potřeba větrat a nejlépe ošetřit substrát chemicky proti plísním nebo zajistit přímé slunce (uv záření je proti plísním dobré). Masožravérostliny se pěstují ve směsi rašeliny a písku popřípadně perlitu, tato substrátová směs vyhovuje masožravkám nejvíce. Obvykle se míchá rašelina s pískem v poměru 2:1, ideální je pak kyselejší půda. Masožravé rostliny jsou schopny přežívat i v méně kvalitních půdách, potřebné živiny navíc si zajistí lovem hmyzu. Drobným hmyzem je také dobré přikrmovat mladé semenáčky - lze tak docílit i několikanásobně rychlejšího růstu.Půda by neměla nikdy úplně vyschnout. Ideální je, pokud má rostlina v podmisce vždy nějakou vodu - zajistí to půdní i vzdušnou vlhkost. Nic nepokazíte pokud budete zalévat odstátou vodou. Masožravé rostliny potřebují dostatek slunce, přímé sluneční světlo jim dělá opravdu dobře. V jarním a letním období jsou teploty pro masožravky ideální. Přes zimu jim zajistíme chladnější stanoviště. Většině masožravých rostlin přes zimu vyhovují teplody od 15-19 °C s menší zálivkou. Některé mohou březimovat v běžných pokojových teplotách. Masožravky jsou víceleté rostliny, dožívají se běžně kolem 5-8 let. Masožravky nikdy nehnojíme, výhodou těchto zajímavých rostlin je, že se vždy ´přihnojí´ samy.


Masožravé rostliny - Nabídka semen
Pěstování: Byblida (byblis liniflora)
Pěstování: Citlivka stydlivá (mimosa pudica)
Pěstování: Rosnatky (drosera)
  
 Pridat.eu Sdílet

http://www.rostliny-semena.cz/cz/clanky-semena-osiva-tropicke-a-subtropicke-rostliny/pestovani-masozrave-rostliny-masozravky/30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi semínka
Stiskni pro hledání
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.