E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Palmy

Palmy

Palmy - Exotika od tropů po polární kruh.


Palmy nebo také Arecaceae zahrnuje asi 200 druhů s více než 2600 variantami, které rostou od tropického pásu až po polární kruh. Blízký k palmám patří také rákos. Většina palem se vyznačuje velkými složenými stálezelenými listy . Palmy ale vykazují obrovskou rozmanitost ve fyzikálních vlastnostech. Narozdíl od představ nemusíme  palmy nalézt jen v teplých oblastech poblíž moří, ale také v suchých pouštích a nebo v severských státech, kde klesají teploty hluboko pod bod mrazu. Mezi druhy, které rostou přirozeně mimo tropy a subtropy patří například Palma Evropská - Chamaerops humilis, která snáší teploty až k -15 °C a vyskytuje se ve Francii. Existují však i mrazuvzdornější palmy, vetšinou původem z hor blízkého a dálného východu jako Trachycarpus fortunei nebo Nannorrhops ritchiana, které jsou odolné do -20°C ! Právě Trachycarpus fortunei nebo také palma konopná se pěstuje dokonce na Faerských Ostrovech, které leží mezi Norskem a Islandem !

Palmy prošly dlouhým vývojem a proto se dokázaly adaptovat na kyselé, vápanité, suché i mokré půdy. Vždyť první druhy palem rostly prokazatelně již před 69-70.000.000 lety. Byly nalezeny jejich fosilie.
Palmy nalezly v lidské civilizaci velmi široké uplatnění. Pro svou nenáročnost byly pěstovány na kokosové výrobky, olej, datle, palmový sirup , karnaubský vosk, ořechy, ratan, rafie a palmové dřevo. Mezi důležité
palmy patřil zejména Datlovník.

Palmy vytváří většinou velké kulaté semena s tvrdým obalem o průměru asi 2cm. Semena je nejprve nutno smočit v teplé vodě a nechat je v ní asi 3 dny. Voda se kvůli plísím musí každý den měnit. Palmy rostou převážně v písčitých dobře propustných půdách. Vetšině palem přemokření nedělá dobře. Semena vyklíčí asi nejdříve za 6-8 týdnů, po tu dobu je potřeba udržovat substrát vlhký a v teple. Na klíčení je ideální zima, jelikož můžete dát nádobu se semeny na radiátor, popřípadně na počítač.


Pridat.eu | S1 S2 S3 S4


30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi semínka
Stiskni pro hledání
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.