E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

ibišek - semena plodové zeleniny - osivo ibišku


Semena ibišku

Ibišek (Hibiscus L.) je stálezelený nebo opadavý keř, polokeř, strom i bylina se střídavými listy. V našich klimatických podmínkách známe ibišek pěstovaný jako pokojovou rostlinu okrasnou květem. Ovšem jiné druhy jsou využívány i jinak, například v potravinářství (Hibiscus sabdariffa, Hibiscus esculentus) nebo v textilnictví (Hibiscus cannabinus), a dokonce i v truhlářství.

V domácnostech se nejčastěji setkáváme s pěstováním ibišku čínského (Hibiscus rosa-sinensis) neboli čínské růže, u níž bylo vyšlechtěno mnoho odrůd a variant s různými barevnými odstíny květů.

Občas také narazíme na pokojový ibišek dřípený (H. schizopetalus), který má ozdobně rozdřípené korunní lístky. Do bytů a prostor se suchým vzduchem se více hodí právě ibišek dřípený, který je odolnější než ibišek čínský.

Pěstování ibišků: Ibišky jsou vděční za pravidelnou zálivku s jarním a letním každotýdenním přihnojováním, ve kterém dostanou všechny potřebné živiny. Pokojový ibišek zimuje v chladnější místnosti, 12-14°C, teplota nesmí klesnout pod 10°C - mráz pokojové ibišky zlikviduje.

Koncem února se provádí hluboký řez cca na polovinu výšky. Na jaře je vhodný čas k přesazování do humózní půdy s živinami.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.