E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

mangold - semena listové zeleniny - osivo mangoldu

Řadit dle:
Řadit dle:

Semena mangoldu

Mangold (Beta vulgaris subsp. Cicla) je zelenina, která pochází ze Středomoří. Spadá do čeledi merlíkovitých (Chenopodiaceae). Je to rostlinka, která obsahuje dostatečné množství vitaminu C, také vitaminy A, B, E a některé minerální látky (hořčík, draslík, fosfor, železo, vápník).

Mangold se používá jako prevence nádorových onemocnění, příznivě ovlivňuje i nervový systém, čistí krev a díky obsaženému železu se doporučuje užívat lidem trpícím chudokrevností. Někdy se vyskytne i mírně projímavý účinek.

Pěstování mangoldu: Semena skvěle vyklíčí v pařeništi i ve volné půdě. Předpěstování ve sklenících je vhodné u řapíkatých kultivarů mangoldu, protože jsou náročnější na teplotu. Mangold se do záhonu vysévá v dubnu.

Na pěstování není náročný. Vyhovuje mu místo chráněné proti větru a kvalitní půda plná živin. Vyžaduje pravidelnou zálivku. Tam, kde by vám mangold bičoval déšť, anebo by vám jej spalovalo přímé ostré slunce, by se mangoldům nedařilo.

TIP: Květenství na mangoldu rychle odstraňujte. Mangold se tvorbou květenství příliš vyčerpává a nezbývá mu pak mnoho sil na tvorbu žádaných listů!!30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.