E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

čekanka - semena listové zeleniny - osivo čekankyČlánky na této stránce:

Netradiční zelenina - čekanka

Netradiční zelenina - čekanka

Netradiční zelenina - čekanka - vyzkoušejte si letos vypěstovat čekankové puky. Srdíčka této rostliny obohatí vaši kuchyni o novou chuť a vitamíny

» Celý článek


Semena čekanky

Čekanka (Cichorium) spadá do čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) a podčeledi čekankovitých. Nejznámější jsou: čekanka obecná (Cichorium intybus), čekanka obecná setá (Cichorium intybus foliosum), čekanka listová a čekanka štěrbák (Cichorium endivia).

Čekanka představuje vytrvalou bylinu, která dorůstá výšky až 1 metru. Až na extrémní místa na planetě se čekance daří kdekoliv. U nás ji bez problémů najdeme kolem cest, na polích a lukách, na stráních, při lesích atd. Skvěle se dají zužitkovat snad všechny části čekanky. Kořen: sbírá se brzy na jaře nebo na podzim, než udeří mrazíky.

Kořeny se dobře očistí a nařežou na plátky asi 15 cm dlouhé a uloží se na stinné, suché a větrané místo, aby se usušily. Vývar z nastrouhaného kořene čekanky bývá používán jako náhražka kávy.

Léčivé účinky čekanky: šťávy obsažené v čekance mají vliv na trávení - játra, slezina, žlučník, slinivka břišní. Také ovlivňují krevní řečiště a srdce. Čekanka se neužívá jen vnitřně. Lze ji aplikovat jako mast na ekzémy, opruzeniny, vředy, nebo také jako kapky při očních zánětech (pouze květ). V současnosti se nejvíce pěstují poddruhy čekanky, jako například čekanka obecná setá - z jejího kořene se pražením připravuje nápoj tzv. cikorka, který nahrazuje kávu.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.