E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Petržel - semena kořenové zeleniny - osivo petržele


Semena petržele

Petržel (Petroselinum) je dvouletá rostlina, která spadá do čeledi miříkovitých (Apiaceae). Původní oblastí bylo Středozemí, odkud se rozšířila po celém mírném pásmu. V prvním roce vytváří přízemní růžici a v druhém roce vyhání lodyhu.

Nejznámější druhy petržele jsou: Petržel zahradní (Petroselinum crispum) a pertžel (zahradní) italská (Petroselinum /crispum/ neapolitanum).

V našich podmínkách se pěstují především dva druhy kultivarů: petržel obecná kořenová (Petroselinum crispum convar. radicosum Hill) a petržel obecná naťová (Petroselinum crispum convar. vulgare Danert ). Účinnou látkou v petrželi je silice přítomná ve všech částech rostliny. Hlavní součástí silice je apiol.

Další obsah petržele: miristicin, pinen, felandren, cymol, terpeny, flavonoidy, polyacetyleny, furanokumariny, provitamin A a vitaminy B, C, E, a minerální látky draslík, hořčík, železo, vápník, sodík a fosfor. V listech se nachází vysoké množství kyseliny listové.

Petržel účinkuje na uvolnění střevních plynů, protikřečově, podporuje odkašlávání, je výborná proti střevním parazitům, pomáhá upravovat nepravidelnou menstruaci. Je osvědčeným pomocníkem při zánětech močového ústrojí.

Pěstování:

Peržel kořenová - vysévá se na podzim, pozdní odrůdy, pěstované na poli, se vysévají hned na začátku jara. Podle teploty klíčí cca 6 týdnů. Půda musí být hluboko zrytá, aby se kořen mohl dostat pěkně do hloubky. Nepřihnojovat čerstvým hnojem, ale snáší dobře průmyslová hnojiva. Řádky pro výsev by měly být od sebe vzdálené cca 30 cm. Prospívá jí, když ji okopáváte a zavlažujete. Sklizeň je na podzim před mrazíky a používá se jako kořenová zelenina.

Petržel listová - kudrnka - vyséváme ji během srpna nebo v září, ještě před zimou vyžene listy. Země, kam se seje, nemusí být hluboko zrytá a semínka se mohou sít hustěji, než tomu bylo u kořenové petržele. Tuto petržel můžete pěstovat v bytě. Její listy jsou buď hladké, nebo zkadeřené.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.