E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Pórek - semena košťálové zeleniny - osivo pórku

Řadit dle:
Řadit dle:

Semena pórku

Pór (Allium porum) nebo také pórek spadá do čeledi česnekovitých. Botanické hledisko jej zařazuje do rodu česnek (Allium). Je to dvouletka. Cibule pórku má kulovitý až vejčitý tvar. Stonek má pórek poměrně tlustý a překrývají jej značně pochvy přisedlých, jednoduchých listů.

Pěstování póru: Na začátku května se vysévají tzv. ozimé odrůdy. Během 5-6 týdnů se pak zmohutnělé sazenice vysazují do volné půdy, do připravených záhonů. Zeminu přihrnujte ke krčkům. Začátkem zimy můžeme částečně sklidit úrodu. Zbytek se v zemi nechá až do nástupu jara.

Podzimní a letní odrůdy se vysévají na konci dubna, v červnu se přesazují ven a koncem léta nebo na podzim se sklízejí. V kuchyni lze využít jak bílé pórkové hlavičky, tak také zelené listy (nehodí se jen ty tmavě zelené, tuhé a zdřevnatělé). Pórek se například používal již ve starověkém Římě k přípravě polévek.

Chuť pórku je jemná připomínající česnek nebo také šalotku. Čerstvý pórek se pozná podle jeho svěžesti a křupavosti. Je často využívanou přísadou do jídel, ale jíst se může i syrový ve studené kuchyni, např. saláty, pomazánky atd. V teplé kuchyni se uplatní do omáček, polévek aj.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.