E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Pelyněk - Estragon - semínka pelyňku - semena bylinek


Pelyněk (estragon)

Pelyněk (Artemisia) řadíme do čeledi hvězdnicovitých. Je to aromatická rostlina keřovitého růstu. Můžeme jej najít v nížinách, v podhorském pásmu, na suchých místech, rumištích. Klade nárok na slunná místa, propustnou půdu bohatou  na živiny. Rozmnožují se dělením trsů. Nať sbíráme od července do srpna. Ta obsahuje silici, třísloviny, hořčiny. Používá se při nepravidelné menstruaci, bílém výtoku u žen, angíně, malárii, problému s nespavostí, zvracení.

Pelyněk estragon (Artemisia dracunculus) je také známý pod názvem pelyněk kozelec a je to vytrvalá bylina pocházející ze střední Evropy. Tato vytrvalá bylina může být až 120 cm vysoká a má hustou přímou lodyhu. Okvětí má žlutokvěté stopkaté a hojně roste na březích řek. Estragonu se daří v živinami bohaté a humózní půdě v chráněných a teplých polohách. 

Estragon se nejčastěji vysévá do truhlíčků v dubnu, můžeme ho tedy pěstovat i na okenní římse a sazenice se do záhonu vysazují v polovině května na slunné teplé místo. Estargon obsahuje látky, které zvyšují chuť k jídlu, má vynikající účinek na trávení, povzbuzuje totiž vylučování žaludečních šťáv. U estragonu jsou lahodné rozvité květy a nejvíce vůně se ukrývá ve vrcholcích výhonů a v mladých listech. 

Estragon je základním kořením francouzské kuchyně. Pelyněk se často používá do bylinkových másel, do omáček, při nakládání zeleniny, do salátů, marinád, polévek a v mnoha dalších teplých či studených kuchyňských úpravách. Sušení se však musí provádět co nejrychleji, jinak rostlina hnědne a ztrácí své aroma. Estragon pěstovaný doma má však tu výhodu, že ho máme vždy čerstvý. 30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.