E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Heřmánek - semena heřmánku - semínka bylinek


Heřmánek pravý (lékařský)

Je léčivá jednoletá bylina, která je hojně rozříšena po celém světě. Heřmánek může dorůstat až půl metru a má rozkvětnou vysokou málo listanatou a lysou lodyhu. Listy jsou úzké a drobné. Okvětní lístky jsou vedle sebe a mají bílou barvu, květní lůžko je uprostřed klenuté a žlutě zbarvené. Plodem je neochmýřená drobná nažka a kvete od června do srpna.

Heřmánek pravý je často zaměňován s heřmánkem římským, který hojně roste jako plevel v obilí. Rozeznat jej můžeme jen podle vůně. Heřmánek se používá jak v léčitelství tak i v kosmetice. Nejčastěji je využíván ve formě čaje nebo nálevu, kde působí k léčbě zánětům, uvolňuje křeče a zvyšuje pocení. Pomáhá léčit vředy, je účinný při zánětech ústní dutiny, pohlavního ústrojí a zánětu očních spojivek.

Může být však na něj alergická reakce. V heřmánku obažené silice dávají rostlině její typickou vůni. Květ se sbírá za suchého počasí a květy sbíráme vyvinuté, ne však překvetlé. Suší se ve stínu a to, že je již usušený poznáme tak, že se lehce drolí. Heřmánek má velmi příjemnou kořenitou vůni, ale poněkud nahořklou chuť.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.