E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Jak vybrat postřik

Jak vybrat postřik

Jak vybrat postřik..

 

Jakým postřikem chránit rostlinu

Kvalitní substrát a hnojivo a není vším. Je třeba také vaše rostliny preventivně chránit proti škůdcům a chorobám.  K tomu slouží obsáhlá nabídka různých chemických postřiků. Okrasná zahrada, záhony, balkónové i pokojové rostliny se díky nim budou pyšnit krásným a zdravým růstem.

  • Insekticidy proti škůdcům

Kadeření a deformaci listů doprovázené žloutnutím, usycháním a opadáním, to jsou nejčastější projevy napadení rostliny mšicemi nebo molicemi. Můžeme je nalézt na spodní straně listů. Produkují lepkavou medovici, proto je i na dotek postižení poznat. Tyto výměšky jsou také ideálním prostředím pro rozvoj houbových chorob. Rostlinu je nutné okamžitě ošetřit, zejména tedy spodní stranu listů. Na rostlinách napadených mšicemi se často vyskytují i mravenci, pro které je medovice lahodná pochoutka. Přímo rostlině neškodí, ale mohou mšice přenést dále.

Pokud si na listech povšimnete žlutých skvrn, které se postupně slévají a na spodní straně listů jsou vidět drobní, pomalý roztoč, jde o napadení sviluškami. Vyskytují se hlavně na mladých částech a rostlinu vysávají. Při hustším napadení jsou na rostlinách patrné jemné pavučinky. Se sviluškami a dalšími škůdci jako jsou červci a puklice rovněž spolehlivě zatočí insekticidy.

  • Fungicidy proti houbám a plísním

Plíseň sněžná a rzi v trávnících, jabloňové padlí i plísně na bramborách jsou typické choroby a plísně, které velmi často napadají nechráněné rostliny.  Snadnou pomocí jsou některé z dostupných fungicidů, které eliminují postižení již v zárodku. Používají se nejen jako obrana, ale i jako prevence.

  • Herbicidy proti plevelům

Herbicidy jsou účinné prostředky proti nežádoucím rostlinám a plevelům. Dají se rozdělit na dva hlavní druhy a to na selektivní – likvidace určitého druhu rostlin a totální – vyhubení veškeré zelené vegetace v místě aplikování.

 

 30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi semínka
Stiskni pro hledání
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.