E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Čajovník - každý jej zná a kdo jej pěstuje?

Čajovník - každý jej zná a kdo jej pěstuje?

Čajovník - každý jej zná a kdo jej pěstuje? Čaj je nejrozšířenější nápoj na světě. Čajovník mezi atraktivní rostliny. Přečtěte si o jeho pěstování více...

Čajovník - každý jej zná a kdo jej pěstuje?
Čaj je povzbuzující nápoj, získávaný z infuze vysušených a fermentovaných listůčajovníku. Původně pochází z Číny, kde je znám od dávných časů. Po vodě je dnes čajnejkonzumovanější  nápoj na světě. Čaj mívá v různých kulturách  mnoho podob: ve Spojeném království se pije s přídavkem mléka a cukru, v Mongolsku se dlouho vaří se směsí koření, v čínském umění Gongfu chá se z přípravy čaje vytváří hotový čajový obřad

Ačkoli pravý čaj pochází z Asie, v Jižní Americe tak označují  i čaj maté, který je zám především z andských zemí, jako prastarý nápoj místních obyvatel.


První čajové nádoby pocházející z dynastie Han (-206 až 220) ukázaly, že bylčaj velmi oblíbeným nápojem i u císaře. Podle čínské legendy byl čaj jako nápoj objeven v roce 2737 před Kristem, kdy spadly listy do teplé vody císaře Shen Nong.
Původ čajovníku
Oficiální název (jak je používán v kantonském jazyce a mandarínštině)  zní  "cha" a pochází od slova vyzvednout. Mnoho jazyků si pro čaj vypůjčilo (CHA) z portugalštiny. Ruský název  (чай chaj), japonský (,ちゃ, cha). Holanďan, který přivezl čaj do Evropy v roce 1606 poté, co jej koupil na Jávě, se jmenoval Tě, odkud anglický Tea, německé Tee, atd..  
Čajovník jako keř původem z Dálného východu patří do rodiny Théacées. Ve světě existují tři formy tohoto druhu k pěstování: Camellia sinensis (Čajovník čínský), Camellia sinensis sinensis (Jün-nan) a Camellia sinensis cambodiensis. Hlavními pěstiteli čaje jsou Čína, Indie, Srí Lanka, Vietnam, Tchaj-wan, Japonsko, Nepál,Turecko, Keňa a Tanzánie. V Evropě se plantáže nacházejí jen na území Cha Gorreana,Cha Porto Formoso a na Azorách.


Mezi známé patří také červený čaj nebo černý čaj, který je známý svou velmi tmavou barvou. Každý druh čaje je specifický a výrobci jejich výrobní postupy velmi tají.
Čajovník
Rostliny čajovníku se pěstují v tropickém vlhkém prostředí ve vyšších nadmořských výškách. Na průměrné plantáži najdete 10 000 rostlin na jednom hektaru. Rostliny na plantážích také nesmí pro snadnější sběr překročit výšku jednoho metru. Sklizeň se stále provádí ručně, většinou ji vykonávají ženy, s výjimkou Japonska a Gruzie, kde je sběr mechanizovaný. Většinou se sklízí čtyřikrát za rok, vše závisí na oblasti pěstování.

Sbírají se nejmladší listy - pupeny, které jsou světle zelené.  Jsou bohatší na látky (kofein, tanin, aj.) a poskytují chutnější a jemnější čaj.30-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.

Více referencí naleznete samozřejmě na webu TAOX - webdesign, webmarketing.