E-shop - Rostliny - semena.cz | Kompletní nabídka semen a osiv pro Váš dům i zahradu | Zajímavá semena - exotické rostliny, masožravky, palmy, jehličnany, zelenina, bylinky, květiny, klíčky, houby, bio osivo - Osivo pro každou zahradu.
Kvalitní semena a osiva pro pěstitele za nízké ceny.


Široká nabídka netradičních semen z celého světa.
1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

Ginkgo Biloba

Ginkgo Biloba

Ginkgo Biloba - rostlina velmi odolná vůči nepříznivým podmínkám. Ginkgo dokonce přežila i výbuch atomové bomby v Hirošimě !

Ginkgo Biloba je živoucí fosilií rostlinné říše a také známou rostlinou světa medicíny. Svůj český název, Jinan Dvoulaločnatý, si tento prahistorický strom získal podle svých typických listů. V tradiční čínské medicíně je ginkgo označováno jako jin xìng.

Stromy dnes již vymřelého druhu Ginkgo dosahovaly výšky kolem 30m a byly ve své době velmi dominantní rostlinné druhy. Dnes můžeme najít v Číně posledního zástupce druhů Ginkgo - Ginkgo bilobu vysokou přes 50 m. Jde o nejvyšší strom tohoto druhu na světe.

Ginkgo Biloba je velmi odolný stom. Snáši dobře sucho, překokření, díky hlubokému kořenovému systému zvládá silné nápory větru a sněhu. Je také značně odolný vůči nemocem a škůdcům. Extrémním příkladem houževnatosti Ginkgo Biloby je šest exemplářů, které přežili ve vzdálenosti 1,5 km od výbuchu atomové bomby v Hirošimě. Stromy sice ohořely ale přežily a na stejném místě v Japonsku stojí dodnes ! 
Pěstování ginko biloby

Nejlépe se daří ginkgu v dobře odovodněných půdách se stálou zálivkou a pH půdy 5 - 5,5 . V takových případech se může dožít strom stáří až 2500 let.

Ginkgo Bilobu můžete najít vpodstatě na celém světe, přičemž nejvíce je zastoupena ve své domovině - Východní Asii, hlavně Číně. U nás se nachází řada těchto majestátných stromu, zejména v parcích. 3 ginko biloby jsou v česku dokonce sátem chráněny.

Stromy
Ginkgo Biloby jsou dvoudomé. Semena ginkga mohou vyklíčit jen pokud je v přítomnosti plodného stomu - samice alepoň 5 samců.
Semena ginkga jsou poměrně veliká, asi 2 cm široká. Mají nažloutlou barvu tak jako listy na podzim, kdy jsou semena klíčivoschponá. Jsou měkká a obsahují velké množství kyseliny máselné. Ještě než jsou semena čištěna od žlutavého obalu smrdí po žluklém másle. Šťávy ze semen by neměly přijít do kontaktu s lidkým okem, jsou pro něj nebezpečné.
Vnitřní část semene - Ginkgo oříšek - je využíván v Asijské kuchyni a je servírován při zvláštních příležitostech, například na svatbách, na Nový rok.. Je také často součástí vegetariánských pokrmů budhistů. Nicméně se nedoporučuje konzumace většího množství ginkgo semen,  můžete se přiotrávit.Účinky ginko biloby: Výzažky z listů obsahují Flavonoidy a glykosidy a jsou hojně využívány ve farmacii ! Jako účinný prostředek na paměť, prevenci demence, antioxidant se Ginkgo užívá 40-200 mg denně.


Účinné látky rozšiřují cévy a zvyšují a zefektivňují průtok krve včetně mikocirkulace, zejména v mozku. Tím je dána vyšší aktivita při přemýšlení. Tento účinek lze pocítit prakticky okamžitě po užití ginkga  a vyvrcholí přibližně za 2,5 hodiny.


Strom ginka má dobré antioxidační účinky na lidsý organismus. Zbavuje zejména volných radikálů. Působí pozitivně na centrální nervový systém a jeho poruchy a také na játra.  Jeho léčebné účinky na Alzheimerovu chorobu nebyly doposud přesně objasněny a vede se kvůli tomu stále výzkum.

Pridat.eu | S1 S2 S3 S430-ti denní lhůta vrácení

Rostliny-semena.cz - prodej semen pro vaši zahradu!

 
Váš košík je zatím prázdný...
Najdi semínka
Stiskni pro hledání
Trápí vás svilušky? Trápí vás svilušky?

Letos trápí pěstitele více než v minulých letech. Přípravek Vermitec jim učiní přítrž.

Nevíte co za dárek blízkým? Nevíte co za dárek blízkým?

Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...

Čím osázet okno?

Přemýšlíte, čím letos osázet okno? Podívejte se na trochu inspirace letničkami..

Hydroponické pěstování

Hydroponie - pěstování 21. století. Rychlejší růst, lepší přísun hnojiv, méně chorob..

Archiv novinek

 
Přehled kontaktů:

Tel.: 722912623
Email:
Web: Rostliny-semena.cz
© Rostliny-semena.cz

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.